Česká asociace
Pesso Boyden psychomotorické psychoterapie

PBSP CZ, z.s.

Nadcházející akce

Dotazy posílejte na  info@pbsp.cz

36. seminář PBSP  (13. října 2023)

Absolventy výcviku v PBSP srdečně zveme na příští seminář, který je naplánován na pátek 13. 10. 2023 (9:00–13:00), jako obvykle online via ZOOM. Chcete-li se přihlásit, stačí vyplnit jednoduchý elektronický formulář.

  přihláška na seminář

Workshopy se Sally Potter  (listopad 2023)

Tradiční workshopy s certifikovanou PBSP terapeutkou, supervizorkou a trenérkou Sally Potter z Velké Británie se uskuteční začátkem listopadu 2023 v Prostoru 8. Pokud Sally dosud neznáte, více informací získáte na stránkách www.consultsallypotter.co.uk.

Otevřený sebezkušenostní workshop, určený jak veřejnosti, tak studentům a absolventům výcviku v PBSP, se bude konat ve čtvrtek a pátek 9. 11. – 10. 11. 2023 (vždy 9:00–17:00). Všechna místa jsou v tuto chvíli už rezervována, ale můžete se zaregistrovat jako náhradník na místo pozorovatele. (Je možné, že se několik pozorovatelských míst uvolní.) Po vyplnění elektronické přihlášky od nás obdržíte e-mailem aktuální informace.

  informace o otevřeném workshopu

  přihláška na otevřený workshop

Postgraduální workshop, který je součástí programu Další vzdělávání v PBSP pro absolventy výcviku, je tentokrát jednodenní a proběhne v neděli 12. 11. 2023 (9:00–17:00). Program jako obvykle zahrnuje 'learning structures' (o které se losuje až během workshopu), výklad teorie a supervizi. Máte-li zájem, prosím, přihlaste se co nejdříve.

  informace o postgraduálním workshopu

Těšíme se na společná setkání v hojném počtu! :-)

Místo konání

V současné době se všechny akce konají v Prostoru 8, Šmilovského 1437/8, Praha 2 – Vinohrady.

Při příchodu zazvoníte na zvonek [Recepce] a až vám kolegové "bzučákem" otevřou dveře, projdete domem do vnitrobloku. Vchod do Prostoru 8 je vlevo. Nejčastěji využíváme parketový sál, někdy také klubovnu.

Jelikož v celé Praze 2 jsou zóny placeného parkování, zvažte, zda místo auta raději nepoužít MHD. Prostor 8 se nachází 10 minut chůze od stanice metra Náměstí Míru (trasa A) nebo cca 5 minut chůze od tramvajových zastávek KrymskáJana Masaryka (tramvaje č. 4, 13, 22).

Časový harmonogram

Tento rozvrh nyní platí pro všechny workshopy i výcvik v PBSP.

 • prezence: 8:30–9:00
  Většinou bývá otevřeno už od 8:00, kdybyste potřebovali přijít dříve.
 • workshop | výcvik: 9:00–17:00
  V tomto čase je zahrnuta také polední pauza (cca 1,5 hodiny) a krátké přestávky, na kterých se vždy operativně dohodnete s lektory.

Co je k dispozici

 • voda, káva, čaj
 • malé občerstvení (čokoláda, sušenky apod.)
 • kuchyňka s mikrovlnkou

Co si vzít s sebou

 • přezůvky (přezutí je nutné), pohodlné oblečení
 • psací potřeby
 • svačinu

Pokud jde o obědy, v blízkém okolí je několik restaurací, kde se dá dobře najíst.

7. mezinárodní konference PBSP®

Sborník objednávejte na  conference@pbsp.cz

V září 2019, u příležitosti 90. výročí narození Alberta Pessa a Diane Boyden-Pesso, se v Praze uskutečnila 7. mezinárodní konference PBSP®: Science and Good Practice.

Chcete-li si připomenout tuto výjimečnou událost, které se zúčastnilo na 200 členů PBSP komunity ze 14 zemí 3 kontinentů a která slavila velký úspěch, můžete navštívit konferenční webové stránky pbsp2019.com.

Videonahrávky jsou k dispozici zde:

  záznam 28. 9. 2019

 • přednášky Nim Tottenham (USA), Petry Winnette (CZ) a Barbary Fischer-Bartelmann (DE)
 •   záznam 27. 9. 2019

 • přednášky Sandy Cotter (UK), Jamese Amundsena (USA), Jiřího Horáčka (CZ) a Jana Siřínka (CZ)
 •  Konferenční sborník obsahuje texty přednášek a workshopů, postery a mnoho krásných fotografií. Tištěnou verzi sborníku (184 stran A4 na křídovém papíře) si můžete prohlédnout zde a objednat e-mailem na výše uvedené adrese. Dosud zbývá několik posledních výtisků.