Česká asociace
Pesso Boyden psychomotorické psychoterapie

PBSP CZ, z.s.

Výcvik v PBSP

Případné dotazy posílejte na  vycvik@pbsp.cz

VI. výcvik (2023–2027)

Příští výcvik v PBSP opět pořádá České asociace Pesso Boyden psychomotorické psychoterapie. Je určen psychologům, psychiatrům, případně dalším odborníkům v pomáhajících profesích, u nichž existuje předpoklad, že využijí specifických psychoterapeutických dovedností v rámci své kvalifikace. (Přijati mohou být rovněž studenti posledních ročníků těchto oborů.) Podrobné informace, včetně organizačních, finančních a vstupních podmínek, jsou ke stažení níže.

Přihlášky přijímáme prostřednictvím elektronického formuláře až do 30. 11. 2022.

Máte-li jakékoliv dotazy, prosím, napište nám e-mail na výše uvedenou adresu.

V. výcvik (2018–2022)

IV. výcvik (2012–2016)

  • pořádající organizace: PBSP CZ, z.s. ve spolupráci s REMEDIUM Praha o.p.s.
  • výcvikoví trenéři: Arnoud van Buuren (NL), Monique Cuppen (NL), Barbara Fischer-Bartelmann (DE), Robbin McInturff (USA), Lowijs Perquin (NL), Albert Pesso (USA)
  • absolventi IV. výcviku: Michaela Bodnarová, Ladislav Brynych, Ria Černá, Lenka Dejdarová, Věra Doušová, Kateřina Figallová, Martin Heřman Frys, Petra Fürstová, Karolína Kaslová, Lucie Kašová, Helena Kosková, Helena Kotová, Jana Kovařovicová, Anna Krátká, Jana Nováková, Pavla Perglová, Petra Rohlíková, Ivana Rosi, Pavlína Schmidtová, Gabriela Slaninová, Naďa Soukupová, Václav Štrunc

III. výcvik (2007–2011)

  • pořádající organizace: Diabasis
  • výcvikoví trenéři: Iman Baardman (NL), Martin Howald (CH), Lowijs Perquin (NL), Albert Pesso (USA)
  • absolventi III. výcviku: Jana Bartošová, Zuzana Čepelíková, Lenka Emrová, Hana Havlová, Eva Hrabětová, Jaromír Chrášťanský, Jitka Ilgnerová, Dana Illanová, Libuše Kaplanová, Daniel Krejcar, Ruben Kužel, Jan Lorenc, Eva Oujezská, Rebeka Mertová, Marie Pacherová, Martina Pastuchová, Martina Pojarová, Šárka Provazníková, Iva Rymešová, Alena Svobodová, Olga Svobodová, Michal Šalplachta, Valerie Štáfková, Petr Vejrosta, Helena Vidovičová, Ester Weinholdová

II. výcvik (2004–2007)

  • pořádající organizace: občanské sdružení REMEDIUM Praha
  • výcvikoví trenéři: Iman Baardman (NL), Magnhild K. Hope (NOR), Martin Howald (CH), Lowijs Perquin (NL), Albert Pesso (USA)
  • absolventi II. výcviku: Šárka Basáková, Jan Benda, Pavla Doležalová, Renata Fejfarová, Petr Flaks, Patrik Grexa, Lenka Hansmanová, Michal Horák, Barbora Janečková, Jana Kosová, Petra Králová, Elena Lenártová, Václav Matuška, Ladislav Müller, Ilona Peňásová, Alexandra Pešatová, Petra Petrovská, Libuše Slabá, Petra Smoliarová, David Svoboda, Dagmar Svobodová, Tomáš Zuda

I. výcvik (1998–2003)

  • pořádající organizace: Nadace psychosociální pomoci REMEDIUM
  • výcvikoví trenéři: Iman Baardman (NL), Martin Howald (CH), Lowijs Perquin (NL), Albert Pesso (USA)
  • absolventi I. výcviku: Radvan Bahbouh, Hana Boháčková, Aleš Fürst, Olga Havránková, Jana Herbst, Růžena Janečková, Monika Janíková, Milan Kinkor, Lubomír Kobrle, Petr Konopásek, Květa Kšírová, Zuzana Lebedová, Marek Lukuvka, Jitka Moraveci, Petr Odstrčil, Jitka Počarovská, Jan Roubal, Jan Siřínek, Zdenka Štichová, Zora Vančurová, Daniela Vodáčková